Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU
Bize Ulaşın: info@acikemar.com
Telefon: 0212 632 10 60

Açık Emar Fiyatları Nedir?

Açık Emar Fiyatları Nedir?

İnsanlar yaşamının pek çok kesitinde çeşitli hastalıklarla mücadele etmek durumunda kalmaktadırlar. Bu hastalıkların bazıları genetik olarak geçebiliyorken bazıları sağlıksız beslenme, enfeksiyona açık ortamda bulunma, yeterli dikkat göstermeme gibi sorunlardan kaynaklı olabilmektedir. Bu noktada hastalığın şiddetine göre hasta kişi, uzman bir doktora görünme gereksinimi duyabiliyor. Kimi durumda bu gereksinim duymaktan ziyade zorunluluk olarak gerçekleşmektedir. Tedavi amaçlı ulaşılan uzman doktor gerekli gördüğü durumlarda hasta olan kişiden emar çektirmesini isteyebilir. Hasta kişi bunu bazen tedavi gördüğü hastanede çektirme imkânı bulabiliyorken bazen de dışardan bu imkâna ulaşması gerekebilmektedir. Bu gibi durumlarda hastaların en tereddüt duyduğu konu açık emar fiyatları olmaktadır.

Öncelikle belirtmekte fayda vardır ki açık emar fiyatları olarak değindiğimiz konu herkes tarafından bilinen kapalı emar ile farklılık gösterebilmektedir. Ancak günümüzde pek çok hastanın tercihi haline gelen açık emar, hastalara pek çok rahatlık sunmaktadır. Son dönemlerde popülarite elde eden açık emar, uzman doktorların da hastalara önerdiği bir yöntem olmaktadır. Açık emarın sabit fiyatı olmamakla birlikte nerede çekildiği, kim tarafından çekildiği gibi hususlar bu fiyatta belirleyici rol oynamaktadır.

Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta hastanın sağlığıdır. Çünkü hasta sırf bazı yerlerde ucuz olarak nitelendirilebilecek açık emar fiyatlarına ulaştığında, fiyatta belirleyici rol oynayan bu mekân-kişi ayrımına kendi sağlığı için dikkat etmelidir. Ortamın steril olması, uygulayıcının bu alanda profesyonel olması sağlıklı bir uygulama gerçekleşebilmesi açısından oldukça önemlidir. Bu mekânların bilgisine internet üzerinden de ulaşılabilmektedir ancak ilk önce emar çekimini uygun gören uzman doktorun önerebileceği bir uygulama merkezi var mı sormakta fayda vardır. Eğer öyle bir yer yok ise internet aracılığı ile pek çok kurum ve kuruluşa ulaşılabilmektedir ancak güvenilirliğine dikkat etmek yine sağlık açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Soru ve yorumlarınızı bu alandan iletebilirsiniz (3)

 • 18 Şubat 2019
  onur tosun demiş ki;

  Merhaba ;

  “MR DİFFÜZYON” olarak Haseki hastanesinden istenen tetkikimi açık mr ile yaptırmak istiyorum. Fiyat ve uygun tarih konusunda dönüş sağlayabilirmisiniz. Hasta Emekli Sgk’lı. Telefon numarası 0 535 688 19 03

 • 04 Mart 2020
  Özge Cantürk demiş ki;

  Merhabalar,açık emar da pet çekimi yapılıyor mu?yani kanser hastaları pet için açık emare kullanabilir mi?

 • 04 Mart 2020
  hekimoglugoruntuleme demiş ki;

  merhaba hayır yapmıyoruz.

Görüşlerinizi bildiriniz.